Błogosławieństwo nowej chrzcielnicy

Podczas Sumy (w niedzielę, dnia 25.10.2020 r.) Proboszcz Parafii pw. Matki Bożej Królowej Polski w Legnicy dokonał obrzędu błogosławieństwa nowej chrzcielnicy. Obrzęd ten włączony został w sakramentalne udzielenie chrztu dziecku (Julia Maria) w obecności Rodziców dziecka i Rodziców chrzestnych. Nowa chrzcielnica znajduje się w tylnej części kościoła, w specjalnie przygotowanym miejscu (baptysterium). Chrzcielnica została wykonana z trzech rodzajów kamienia. Część górna pokrywy z krzyżem, która jest odchylana, jest mosiężnym odlewem. Natomiast blat, czyli pierścień, wykonany jest z chromoniklu (materiał szlachetny, nierdzewny). Z tego samego materiału wykonana jest misa na wodę święconą, która jest przykręcona od spodu blatu.