Ogłoszenia na V niedzielę przygotowania pashalnego – 2 IV 2017

• Witamy w naszej wspólnocie parafialnej ks. prof. Sławomira Stasiaka, który poprzez nauki rekolekcyjne przygotuje nas do świąt Pasch Jezusa. Życzymy mu Bożego błogosławieństwa oraz potrzebnego tchnienia Ducha Świętego.
  • Program rekolekcji znajduje się w gablocie ogłoszeń i na stronie parafii.

• Zapraszamy dzisiaj na ostatnie w tym roku Gorzkie Żale o godz. 17.00 z kazaniem ks. Rekolekcjonisty. Podczas nabożeństwa zbierane będą ofiary na kwiaty i dekoracje do Bożego Grobu.

• Za tydzień z okazji Marszu dla życia i oratorium „ Budujemy mosty”, które odbędzie się w naszym kościele ok. 17.30 nie będzie Gorzkich Żali i Eucharystii o godz. 18.00. Zapraszamy do parafii św. Wojciecha.

• W piątek zapraszamy na nabożeństwa Drogi Krzyżowej: o 16.30 – zapraszamy dzieci, o 17.15 – dorosłych oraz o 19.00 zapraszamy młodzież. Dzieci prosimy o przyniesienie na piątek podpisane karty uczestnictwa w nabożeństwach Drogi Krzyżowej.

• W piątek odwiedziny chorych od 9.00. W zakrystii można zgłaszać osoby chore i starsze do spowiedzi wielkanocnej, których odwiedzimy we wtorek 9 kwietnia.

• Biskup Legnicki zaprasza w najbliższy piątek o godz. 19.30 na miejską Drogę Krzyżową, która rozpocznie się przed kościołem św. Jana.

• W I piątek miesiąca okazja do spowiedzi od godz. 16.00.

• Także w piątek zapraszamy młodzież z gimnazjum, szkoły średniej, wszystkich młodych ludzi, którzy chcieliby śpiewać i uwielbiać Boga w zespole wokalnym. Spotkanie odbędzie się w sali św. Rodziny o godz.. 20.00

• W czwartek o godz.19.00 na starej plebani zapraszamy na spotkanie młodzież z gimnazjum i szkoły średniej, która chciałaby formować się w charyzmacie ruchu Światło-Życie.

• Od poniedziałku do soboty zapraszamy od 15.00 do 16.00 na adorację Najświętszego Sakramentu i Koronkę do Bożego Miłosierdzia.

• W każdy poniedziałek i czwartek w godzinach od 16.00 do 18.00 w sali Beniaminek, można skorzystać z bezpłatnej pomocy w rozliczaniu zeznań podatkowych za 2016 rok.

• W zakrystii można nabyć kartki świąteczne.

• Po Mszy można złożyć podpisy pod deklaracją poparcia europejskiej inicjatywy Mama, Tata i Dzieci chroniącej Małżeństwo i Rodzinę.

• Zapraszamy w przyszłą niedzielę na różne wydarzenia kulturalne, które odbędą się w naszym mieście :o 18.30 w Akademii Rycerskiej i o 20.30 w kościele NSPJ. Szczegóły na plakatach.

• Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.