Modlitwą i wspólnym śpiewaniem uczciliśmy Święto Niepodległości

Parafia pw. Matki Bożej Królowej Polski zaprosiła na wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych i modlitwę w dniu Święta Niepodległości. Koncert poprowadził Stanisław Sauć.

Na wspólne śpiewanie przyszło blisko dwieście osób. – Takie uroczyste spotkanie i wspólne śpiewanie to bardzo dobry sposób na wyrażenie swojej miłości do ojczyzny – mówi ks. Ryszard Wołowski, proboszcz parafii pw. Matki Bożej Królowej Polski.

Stanisław Sauć był pod wielkim wrażeniem uczestnictwa osób we wspólnym śpiewaniu.- Śpiewałem w wielu miejscach ale tak jak w legnickim kościele ludzie włączyli się w śpiew to rzadko się zdarzało.

Wspólne śpiewanie rozpoczęło się od „Pieśni Konfederatów Barskich”, a zakończyło „Modlitwą o wschodzie słońca”.

Na koniec wszyscy uczestnicy odśpiewali Mazurka Dąbrowskiego.

stanislaw-sauc-koncert-3 stanislaw-sauc-koncert-1