Wspólnoty » Liturgiczna Służba Ołtarza

Sala Beniaminek
Opiekun ks. Proboszcz

Liturgiczna Służba Ołtarza

Wspólnota ministrancka przy parafii Matki Bożej Królowej Polski liczy 30 osób i podzielona jest na dwie grupy wiekowe: ministranci młodsi i kandydaci ze szkoły podstawowej oraz ministranci starsi i lektorzy ze szkoły gimnazjalnej i ponadgimnazjalnej.

Opiekunem grupy jest Ksiądz Proboszcz Ryszard Wołowski.

Co tydzień spotykamy się na zbiórkach, w czasie których odbywa się nasza formacja duchowa i liturgiczna. Staramy się swoim życiem pokazywać radość bycia blisko Pana Jezusa. Okazją do służenia Mu i całej wspólnocie parafialnej jest nasze przygotowanie i aktywne przeżywanie Liturgii. Angażujemy się również w różne zadania związane z życiem parafii.

Jako wspólnota ministrantów pogłębiamy także nasze więzi koleżeńskie poprzez wspólne spędzanie wolnego czasu, wyjazdów i udziału w dniach skupienia organizowanych dla nas.