Ogłoszenia duszpasterskie – IV niedziela wielkanocna

*W najbliższym tygodniu wspominamy: we wtorek św. Macieja Apostoła (święto); w czwartek – św. Andrzeja Bobolę, prezbitera i męczennika. Patrona Polski (święto).

*Dzisiaj w naszej wspólnocie parafialnej przeżywamy uroczystość I Komunii Świętej. 28 dzieci po raz pierwszy dzisiaj w pełni uczestniczy we Mszy św.

*Dzisiaj (12.05) po południu, o godz. 16.00 zapraszamy Dzieci i Rodziców wraz z całymi Rodzinami i Gośćmi na Majówkę. Wtedy też poświęcimy i wręczymy komunijne obrazki oraz będzie okazja do zrobienia pamiątkowych zdjęć.

*Dzisiaj o 17.30 Majówka dla wszystkich – zapraszamy!

*W tygodniu od poniedziałku do piątku Biały Tydzień. Zapraszamy Dzieci Pierwszokomunijne do kościoła na godz. 17.30 na Majówkę i na Mszę św. o godz. 18.00.

*W poniedziałek (13.05) o godz. 17.00 Nabożeństwo Fatimskie. Dzieci Pierwszokomunijne wyjątkowo zapraszamy na godz. 18.00.

*W poniedziałek (13.05) po wieczornej Mszy św. (godz. 18.40) – pierwsza próba dla kandydatów do bierzmowania z klas III G i VIII SP.

*W środę nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

*W II niedzielę miesiąca, dzisiejsza taca, w ramach tzw. niedzieli inwestycyjnej, przeznaczona zostanie na cele inwestycyjno-gospodarcze naszej parafii. Wysokość zebranej sumy zostanie ogłoszona za tydzień. Bóg zapłać Darczyńcom i Ofiarodawcom!

*W tym tygodniu kancelaria czynna w poniedziałek i w piątek od godz. 16.00 do 17.00.

*Za tydzień, w niedzielę (19.05) o godz. 10.30 – uroczysta Msza św. dla Dzieci Rocznicowych, a zatem tych, które rok temu sakramentalnie przyjęły Pana Jezusa do swoich serc.

Przygotowania obejmują:

13.05 (poniedziałek) – godz. 16.20 – próba dla wszystkich dzieci;

14.05 (wtorek) – godz. 18.40 (po wieczornej Mszy św.) – obowiązkowe spotkanie z Rodzicami Dzieci Rocznicowych;

15.05 (środa) – godz. 16.00 – PRÓBA GENERALNA DLA WSZYSTKICH DZIECI;

17.05 (piątek) – godz. 16.00 – SPOWIEDŹ;

18.05 (sobota) – godz. 10.00 – wszyscy Rodzice są proszeni o posprzątanie oraz wystrojenie świątyni.

W przyszłą niedzielę na Mszę św. Dzieci Rocznicowe przynoszą świece.

Bardzo proszę o modlitwę za Dzieci oraz ich Rodziców i całe Rodziny, aby rocznicowe uroczystości na nowo rozbudziły tęsknotę za Eucharystią. Zachęcam wspólnoty parafialne, aby sobotni różaniec przed Mszą św. (o godz. 8.15) odmówiły w intencji Dzieci Rocznicowych.