Ogłoszenia duszpasterskie – XVI niedziela zwykła 22.07.2018 – 28.07.2018

W tym tygodniu wspominamy:
w poniedziałek – św. Brygidę, zakonnicę, Patronkę Europy (święto);
we wtorek – św. Kingę, dziewicę;
w środę – św. Jakuba Apostoła (święto);
w czwartek – Świętych Joachima i Annę, rodziców Najświętszej Maryi Panny i Dziadków Pana Jezusa.

W środę wspominamy również św. Krzysztofa, patrona kierowców. Tego dnia po Mszy św. wieczornej będzie pobłogosławienie kierowców i pojazdów mechanicznych. Kapłani poświęcą pojazdy również w przyszłą niedzielę po
każdej Mszy św.

Zapraszamy na środową Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

W minionym tygodniu zostały wyremontowane na parterze plebanii: kancelaria, dwa pokoje i jadalnia dla księży.
Natomiast w kościele wyremontowano dwa pomieszczenia gospodarcze po prawej i lewej stronie prezbiterium.

W czwartek i piątek studencka młodzież z Hiszpanii w liczbie 10 osób, pomagała w uporządkowaniu kościoła i plebanijnych salek pod kierunkiem naszego diakona Romana.

Dziękujemy Ofiarodawcom za duchowe i materialne wsparcie.

W gablocie znajdują się szczegółowe informacje dla osób, które chciałyby 7 sierpnia pojechać do Częstochowy, aby wziąć udział w zakończeniu Pieszej Pielgrzymki Diecezji Legnickiej.

Kancelaria czynna w poniedziałki i piątki od 16.00 do 17.00.

Gorąco zachęcamy do czytania prasy katolickiej, którą można brać gratisowo. Osoby chętne mogą złożyć dobrowolną ofiarę do skarbony znajdującej się obok regału z gazetami.

Ogłoszenia parafialne oraz intencje mszalne znajdują się w gablocie i na stronie internetowej.

W gablotach znajdują się również przedślubne zapowiedzi.

Wszystkim wypoczywającym życzymy udanych wakacji. Życzymy dobrej niedzieli i udanego tygodnia. Niech Bóg błogosławi naszą parafię!