Ogłoszenia duszpasterskie na XIII niedzielę zwykłą – 1.07-7.07.2018

1.W swoim imieniu – jako nowy proboszcz tutejszej wspólnoty parafialnej, jak i w imieniu moich współpracowników, księży wikariuszy: ks. Łukasza i ks. Tomasza bardzo serdecznie Wszystkich Parafian witamy i pozdrawiamy. Zapewniamy o modlitwie i sami o nią prosimy. Na sumie, czyli o godz. 12, nowego proboszcza wprowadzi w urząd JE Biskup Marek Mendyk.

2. Dzisiaj pierwsza niedziela miesiąca i adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 16.00 do 18.00.

3. W tygodniu Msze św. według ustalonego porządku, tzn. o 7.00 rano i o 18.00 wieczorem. W przyszłą niedzielę Msze św. zwyczajowo o godz. 7.30, 9.00, 10.30, 12.00 i 18.00.

4. W tym tygodniu wspominamy: we wtorek – św. Tomasza Apostoła; w piątek – bł. Marii Teresy Ledóchowskiej dziewicy i męczennicy.

5. W tym tygodniu mamy pierwszy czwartek, piątek i sobotę miesiąca.

6. W czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00 do 18.00.

7. W piątek adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 16.00 do 18.00 i okazja do spowiedzi świętej.

8. W sobotę, o godz. 18.00 Maryjna Msza św. wynagradzająca. Prośby i dziękczynienia zapisujemy w zakrystii.

9. Środowa Msza św. będzie poprzedzona Nabożeństwem do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 18.00. Będziemy się modlić przed obrazem Maryi Nieustającej Pomocy, który poświęcimy na wtorkowej Mszy św. wieczornej. Prośby i dziękczynienia zapisujemy w zakrystii.

10. Zmiana Tajemnic Różańca Świętego po środowej Mszy św.

11. Dzisiaj spotkanie lektorów i ministrantów na plebanii o godz. 19.00.

12. We wtorek, po wieczornej Mszy św. spotkanie duszpasterzy parafii z przedstawicielami wszystkich wspólnot działających w parafii.

13. Zapraszamy na nocną pielgrzymkę pokutno-błagalną z Legnicy do Legnickiego Pola. Pielgrzymka wyruszy w sobotę (7 lipca) z franciszkańskiego kościoła pw. Św. Jana Chrzciciela o godz. 21.00. Szczegóły na plakacie w gablocie.

14. Kancelaria czynna w poniedziałki i piątki od 16.00 do 17.00.

15. Gorąco zachęcamy do czytania tygodników katolickich („Niedzieli” i „Gościa Niedzielnego”)

16. Ogłoszenia parafialne wraz z intencjami mszalnymi znajdują się w gablocie i na stronie internetowej.

17. Wszystkim życzymy dobrej niedzieli i udanego tygodnia. Niech Bóg błogosławi naszą parafię!