Ogłoszenia duszpasterskie na VIII niedzielę w ciągu roku – 27.05.2018

1. Jeszcze do środy zapraszamy wszystkich na nabożeństwa majowe, które odprawiamy codziennie o godz. 17.30.

2. W poniedziałek i wtorek o godz. 19.00 w kościele odbędzie się próba dla kandydatów do bierzmowania. Obecność obowiązkowa.

3. W poniedziałek na godz. 16.30 zapraszamy wszystkie dzieci na próbę przed Bożym Ciałem. Dziewczynki zapraszamy do sypania kwiatków, a chłopców do udziału w procesji.

4. W czwartek obchodzimy uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej. Zgodnie z zarządzeniem Biskupa Legnickiego w tym dniu w godzinach przedpołudniowych odbędzie się tylko jedna procesja eucharystyczna,
która rozpocznie się o godz. 10.00 Mszą św. w katedrze.

5. W naszej parafii w Boże Ciało Msze św. będą odprawiane o godz. 7.30, 9.00, 10.30,12.00 i o 16.00 po której odbędzie się procesja do czterech ołtarzy. Nie będzie Eucharystii o 18.00. Prosimy o przygotowanie ołtarzy:
ołtarz I – Rycerstwo Niepokalanej, ołtarz II – Żywy Różaniec, ołtarz III – Apostolstwo Modlitwy, ołtarz IV – Rada Parafialna. Prosimy o udekorowanie okien naszych mieszkań.

6. W środę po Mszy św. wieczornej będzie można przygotować kwiaty i elementy dekoracji. Budowa ołtarzy w czwartek o godz. 13.30. Jak zawsze prosimy o pomoc panów z Bractwa św. Józefa.

7. W I piątek miesiąca odwiedziny chorych od godz. 9.00. Od godz. 16.00 okazja do spowiedzi, szczególnie zapraszamy dzieci komunijne z obrazkami na I Piątki Miesiąca. Msza św. o godz. 17.00 oraz o godz. 18.00

8. Od piątku, przez cały tydzień po wieczornej Eucharystii odbywać się będą precesja eucharystyczne w czasie której odmawiać będziemy Litanię do Serca Pana Jezusa.

9. W sobotę zapraszamy czcicieli Matki Bożej na Msze św. godz. 16.00, po Eucharystii zmiana tajemnic Różańca Św. i wspólna modlitwa różańcowa.

10. W sobotę kolejna pokutna pielgrzymka z Legnicy do Legnickiego Pola. Początek o godz. 21.00 w kościele św. Jana. Szczegóły na plakacie.

11. Zapraszamy w przyszłą niedzielę o godz. 12.00 na Msze św. prymicyjną ks. Pawła Maja z Jędrzychowic. Po Eucharystii ksiądz Prymicjant udzieli specjalnego błogosławieństwa i rozda pamiątkowe obrazki.

12. Kancelaria parafialna czynna w poniedziałek i piątek od 16.00 do 17.00.