Ogłoszenia duszpasterskie na XXXI niedzielę zwykła – 30.X.2016

1. Zapraszamy jeszcze dzisiaj i jutro o godz. 17.15 na ostatnie nabożeństwo różańcowe.

2. Jutro „Wieczór Nikodema” – okazja do spowiedzi od 19.00 do 20.00.

3. We wtorek obchodzić będziemy Uroczystość Wszystkich Świętych. Pamiętajmy, że w tym dniu mamy obowiązek uczestniczenia w Eucharystii. Msze św. będą odprawiane tak jak
    w każdą niedzielę. O godz. 15.00 na cmentarzu komunalnym w Legnicy Nieszpory
    z Uroczystości Wszystkich Świętych i procesja z modlitwą za zmarłych.

4. W środę Dzień Zaduszny – dzień szczególnej modlitwy za naszych zmarłych. Zachęcamy do zamawiania intencji mszalnych i wspólnej modlitwy o 7.30, 9.00, 16.30 i o 18.00.

5. Pamiętajmy w tych dniach o uczynku miłosierdzia, które zachęcają nas do modlitwy za zmarłych. Możemy to uczynić w modlitwie wypominkowej (kartki znajdują się na regale
    z gazetami i w zakrystii – po wypełnieniu proszę wrzucić do skrzyni z tyłu kościoła), możemy także złożyć intencje mszalną na 2 listopada lub w innym czasie.

6. Od 1 do 8 listopada można uzyskać odpust zupełny za naszych zamarłych: warunki
    – nawiedzenie kościoła lub kaplicy, przyjęta komunia św., odmówienie Ojcze Nasz i Wierzę w Boga i odmówienie dowolnej modlitwy w intencjach, które Bogu poleca Ojciec Święty.

7. Od czwartku rozpoczynamy wypominki, które rozpoczynać się będą o 17.00 – prosimy
    o zapoznanie się z planem w gablocie Iub na stronie internetowej parafii.

8. W I czwartek pamiętajmy o modlitwie w intencji kapłanów pracujących i pochodzących
    z tutejszej parafii. Módlmy sie także o święte i liczne powołania kapłańskie, zakonne i misyjne

9. W I piątek spowiedź dla dzieci od 16.00, 16.30 – Msza św. Spowiedź dla młodzieży i dorosłych od 17.00, nabożeństwo 17.30 i o 18.00 Msza św. O 18.45 – zbiórka ministrantów.

10. W sobotę o 16.00 zapraszamy czcicieli Matki Bożej na Mszę św. wynagradzającą zniewagi wobec Maryi. Po Mszy zmiana tajemnic różańca św. i modlitwa różańcowa za zmarłych.

11. Odwiedziny chorych: w piątek ks. Bogdan, w sobotę ks. Przemysław.

12. Wspólnota Intronizacyjna zaprasza wszystkich parafian do całonocnej adoracji Najświętszego Sakramentu w kaplicy św. Józefa od soboty od godz. 19.00, do niedzieli do godz. 7.00

13. W przyszłą niedzielę zapraszamy na dodatkową Mszę św. o godz. 15.00, po której odbędzie się modlitwa o uzdrowienie duchowe i fizyczne pod przewodnictwem O. Teodora Knapczyka.

14. Także w przyszłą niedzielę o godz. 12.00 modlić się będziemy w intencji ks. Bogdana z okazji zbliżających się imienin.

15. Dziękujemy za złożone w ostatnim okresie ofiary na zakup ekranu do wyświetlania tekstu w wysokości 8735 zł (wpłaty indywidualne od 9 do 22.X – 3050 zł).Dziękujemy za wpłaty do puszek w dniu 9.X. na Dzieło Nowego Tysiąclecia w wysokości 2126 zł. Dziękujemy szczególnie dzieciom za ofiarę w wysokości 147,97 zł złożoną na pomoc dzieciom w krajach misyjnych. Wszystkim za dobroć serca i wielką życzliwość składamy serdeczne Bóg zapłać.

16. Serdecznie zapraszamy do udział w pielgrzymce do Krakowa Łagiewnik w dniu 19 listopada na Intronizację Chrystusa Króla i Pana Polski. Szczegóły w gablocie.